Emäsalon lenkki 2018 tulokset

Emäsalon lenkki 16.-17.6.2018

LYS 1                    
Purje nro Kippari Seura Veneen nimi LYS Tyyppi Lähtöaika Maaliaika Purj.aika Tasoitusaika Sijoitus
FIN-11144 Jani Rantanen HRV Junnu 1,21 J/80 17:15:00 13:30:03 20:15:03 24:30:13 1.
FIN-10810 Tom Finell ESF FinnFun 1,23 Finngulf 331 17:21:00 13:38:10 20:17:10 24:57:07 2.
FIN-12332 Nils Rostedt ESF Xelina 1,24 X-332 17:24:00 13:31:41 20:07:41 24:57:32 3.
FIN-9106 Tuomas Paarlahti SMer Merenhuiske 1,21 J/80 17:15:00 13:53:20 20:38:20 24:58:23 4.
FIN-11910 Mika Laine KVK Plan B 1,24 Elan 340 17:24:00 14:59:39 21:35:39 26:46:36 5.
FIN-9558 Jari Lilja HSS Gilla 1,22   17:18:00 DNF     DNF
FIN-11938 Igor Honhoff NJK Jolly 1,23 J/97 DNC       DNC
LYS 2                    
Purje nro Kippari Seura Veneen nimi LYS Tyyppi Lähtöaika Maaliaika Purj.aika Tasoitusaika  
FIN-9592 Jaakko Nippala PP-SS ChaoX 1,14 X-79 16:57:00 15:08:29 22:11:29 25:17:53 1.
FIN-3807 Sampo Sälevaara HSK Annalivia 1,15 Siesta 32 DNC       DNC
LYS 3                    
Purje nro Kippari Seura Veneen nimi LYS Tyyppi Lähtöaika Maaliaika Purj.aika Tasoitusaika  
FIN-384 Ilppo Kivivuori HTPS Made 0,97 F 16:00:00 15:45:35 23:45:35 23:02:49 1.
FIN-172 Markku Jutila HTPS Lipla 1,00 F 16:11:00 15:43:16 23:32:16 23:32:16 2.
FIN-294 Ville Jaakola HTPS Pamela V 1,00 F 16:11:00 15:43:17 23:32:17 23:32:17 3.
FIN-9963 Markus Tsokkinen Sindbad Cutty Sark 1,05 One-off 16:29:00 15:27:17 22:58:17 24:07:12 4.
FIN-889 Pär Fröman NJK jep 1,07 H 16:36:00 15:09:35 22:33:35 24:08:20 5.
FIN-705 Tomi Alatalo HeiPs Viljo 1,07 H 16:36:00 15:53:23 23:17:23 24:55:12 6.
L-41 Mika Lehtonen SPS Elämä 1,00 F 16:11:00 17:06:30 24:55:30 24:55:30 7.
MR                    
Purje nro Kippari Seura Veneen nimi LYS Tyyppi Lähtöaika Maaliaika Purj.aika Tasoitusaika  
FIN M 121 Teemu Miettinen ESF Trix 1,09 Dragonfly 25 Sport 18:00:00 13:24:37 19:24:37 21:09:26 1.
FIN M 126 Pekka Miettinen KLV Vamos 1,1 Trimaran 18:00:00 15:09:49 21:09:49 22:26:00 2.
FIN M 93 Jukka Jousjärvi HSK Trou noir 1,26 Trimaran 18:00:00 13:01:59 19:01:59 23:58:54 3.
20 Thomas Baltscheffsky ESF Double Fun 1,7 Tornado Classic 18:00:00 DNF     DNF

Kilpailukalenteri

syyskuu 2018
M T K T P L S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
la syys 22 @11:00 - 04:00PM
Tasoitusmalja

 

Facebook Suomen Purjehdus ja Veneily Työväen Urheiluliitto ry